Każdy właściciel pojazdu osobowego wie, jak ważne są warunki, w których jest on przechowywany. Odpowiednio przystosowane do tego miejsce sprawi, że auto będzie sprawowało się lepiej i dobrze wyglądało, bowiem żadne czynniki atmosferyczne nie będą na niego wpływać. Nie trzeba także tak często odwiedzać mechanika, w celach naprawy pojazdu. Idealnym zatem rozwiązaniem jest garaż tynkowany, który pełni niemalże takie same funkcje jak murowany. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

 

Alternatywa murowanego garażu

 

Obecnie podczas budowy domu jednorodzinnego dużo osób rezygnuje z konieczności budowy garażu murowanego, na rzecz stalowego tynkowanego, który można później postawić z konstrukcji blaszanej. Ograniczeniem jest budżet, jednak dzięki istnieniu tańszych zamienników, można zapewnić sobie trwałe miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych czy samochodu.

Takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne, nie ogranicza właścicieli w przypadku ocieplenia czy wyboru blachodachówki, a dodatkowo blaszany garaż tynkowany może posiadać jedno lub więcej stanowisk.

 

Dlaczego warto wybrać garaż blaszany tynkowany?

 

Przede wszystkim konstrukcja wyglądem w żaden sposób nie odbiega od obiektu murowanego. Ponadto cena jest znacznie niższa, a montaż konstrukcji o wiele szybszy. Biorąc pod uwagę kwestie prawne, w większości przypadków garaże blaszane tynkowane nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, jednak nie oznacza to, że można je dowolnie stawiać. Wystarczy o tym zamiarze powiadomić odpowiednie organy, między innymi Urząd Gminy lub Miasta. Decydując się na takie rozwiązanie, należy także pamiętać, że konstrukcja będzie stworzona z myślą o potrzebach użytkownika. Dzięki temu projekt, wygląd, rozmiar, a nawet kolor będą zależeć od zamawiającego.

Co do konstrukcji, ta zazwyczaj jest wykonywana z kształtowników zimno-giętych, które są ze sobą zgrzewane i odpowiednio wyprofilowane, przez co konstrukcja jest samonośna. W przypadku chęci ocieplenia jej, wystarczy zamontować styropian o grubości 40 mm lub większej. Ogromną zaletą jest też fakt, iż garaż tynkowany można dopasować do koloru elewacji domu. W razie potrzeby odpowiemy na bardziej szczegółowe pytania z Państwa strony odnośnie tego tematu. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami.